سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

ماساژور

چگونه یک ماساژور مناسب برای خود انتخاب نماییم؟

با توجه به تغییر سبک زندگی و رواج به اصطلاح پشت میز نشینی، امروزه عضلات بدن نیاز بیشتری به ماساژ دارند. تعداد بسیاری از ما روزانه ساعات زیادی پشت میز می نشینیم و به مانیتور خیره می شویم، تعدادی از ما اما ساعت های زیادی در حال رانندگی و یا در حالت ایستاده به سر می بریم. این است که عضلات در انتهای روز کاری کاملا خسته اند و نیاز به استراحت دارند. در این جا است که استفاده از یک دستگاه ماساژور می تواند به داد عضالات کمر، دست، پا، کف پا، گردن و به واقع تمام بدن ما برسد. ماساژ دادن از جمله روش های سنتی است که ما ایرانیان نیز از آن در گذشته بسیار استفاده می کردیم. ماساژ جریان خون را در تمام بدن یکسان می نماید. عضلات را از یکنواختی در می آرود و خستگی بدن را خارج می کند.

از محاسن ماساژ دادن هر چقدر که بگوییم کم گفته ایم. اما ماساژ دادن نیز اصل و قائده ای دارد که هر فردی نمی داند. پس بهتر است ماساژ دادن عضلات را به یک دستگاه بسپاریم تا به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهد. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امروزه ماساژورهای بسیار متنوع و با کارکرد بسیار عالی در بازار وجود دارند. فروشگاه اینترنتی شریفی طب نیز سعی نموده است که در فروشگاه خود تنوع بسیاری از انواع ماساژور را فراهم آورد تا دست خریدار در انتخاب باز باشد. در این مقاله بهترین انواع ماساژور را به شما معرفی می نماییم تا بتوانید مناسبترین نوع را برای خود انتخاب نمایید.

انواع ماساژ انجام شده در ماساژور ها

به لطف پیشرفت تکنولوژی امروزه دستگاه های ماساژور قادر هستند ۵ نوع مختلف ماساژ را روی اعضای بدن پیاده نمایند. این ماساژها هر کدام به شکلی می توانند در تسریع گردش خون، تحرک عضلات و بهبود وضعیت عضلات تاثیر داشته باشند.

  1. ماساژ چرخشی شیاتسو :

 این ماساژ در کشور ژاپن ابداع شده است. در این نوع ماساژ میزان بسیار محدودی فشار به قسمت آسیب دیده وار می شود و به این شکل گردش خون در این نقطه افزایش می یابد. در دستگاه ماساژور، ماساژ شیاتسو توسط غلتک ها انجام می شود.

  1. ماساژ ویبره یا لرزشی:

دستگاه ماساژور به واسطه دستگاه ویبره می تواند میزان گردش خون را در نقطه آسیب دیده افزایش دهد. ماساژ لرزشی یکی از بهترین انواع ماساژ است که بعد از انجام آن فرد احساس رفع خستگی خواهد داشت.

  1. ماساژ ضربه ای یا کوبه ای:

ماساژ کوبه ای نیز از جمله ماساژ های سنتی به شمار می آید. این نوع ماساژ باعث رفع خستگی عضلات خواهد شد. دستگاه ماساژور با حرکت خاص غلتک ها این نوع ماساژ را شبیه سازی می کند. اکثر ماساژورها به شما اجازه می دهند میزان ماساژ ضربه ای را در دستگاه تنظیم نمایید.

  1. ماساژ با گرما:

دستگاه ماساژوری که امکان انجام ماساژ با گرما دارند، دارای یک قطعه برای تولید اشعه مادون قرمز هستند. این اشعه با ایجاد گرما و انجام ماساژ می تواند تنش های موجود در عضلات را از بین ببرد. بهبود میزان گردش خون و احساس آرامش نیز در ادامه به فرد آرامش می دهد. در ضمن بد نیست بدانید که اصولا بیشتر عضلات در اثر سرمای محیط و همچنین تغذیه نامناسب دچار گرفتگی می شوند که ماساژ با گرما در برطرف شدن آن بسیار موثر خواهد بود.

  1. 5.     ماساژ ورز دادن:

این نوع ماساژ در واقع شبیه سازی ماساژ سوئدی است. دستگاه ماساژ در زمان ورز دادن بافت زیر غلتک ها را فشار می دهد، سپس آن را بالا می کشد، عضلات را متراکم می کند و می غلطاند در انتها نیز کشش ایجاد می کند. به عبارتی سعی می کند با این کار وضعیت عضله را بهبود بخشد. گردش خون را افزایش دهد و خستگی عضلات را از بین ببرد.

ماساژور سر و گردن

اگر جزء افرادی هستید که ساعت های زیادی پشت سیستم کامپوتری و لپ تاپ می نشینید حتما بعد از مدتی احساس گردن درد خواهید داشت. این درد به مرور افزایش می یابد و بعد از مدتی تبدیل به دردهای مزمن و شدید می شود. به طوری که در هنگام خواب شما را آزار می دهد و نمی توانید ساعت طولانی در یک حالت قرار گیرید. اما اگر از همان ابتدا از یک ماساژور سر و گردن استفاده کنید این دردها شدت نخواهد یافت. ماساژورهای گردن با افزایش گردش خون و انعطاف گردن، از شدید شدن دردهای گردن و سر شما پیشگیری می نماید.

 اما اگر به دلیل بیماری دچار گردن درد شده اید بهتر است از ماساژور مخصوص سر و گردن استفاده نمایید تا میزان درد کمتر شده و روند درمان سرعت بیشتری پیدا کند. این ماساژورها اصولا شبیه به کمربند طراحی می شوند. کافی است آن را روی گردن خود ببندید. بسته به نوع ماساژی که در آن تعبیه شده است می توانید یکی از موارد توصیه شده را انتخاب نمایید. اما اصولا در ناحیه گردن از ماساژ شیاتسو و ماساژ لرزشی استفاده می شود. درباره ماساژ سر باید گفت تنها مدل های ساده ای از انواع ماساژور دستی سر وجود دارد. ماساژور سر در ایجاد آرامش، بهبود وضعیت خواب، تناسب گردش خون در سر بسیار کمک کننده می باشد.

 ماساژور بدن

ماساژور بدن به شکلی طراحی می شود که فرد بتواند تمام اعضای بدن و یا قسمتی از آن را ماساژ دهد. این دستگاه ها اصولا همه انواع ماساژ را در بر می گیرند. ماساژورهای بدن در دو شکل مختلف طراحی و تولید می شوند.

  1. ماساژور دستی بدن
  2. مبل ماساژور یا صندلی ماساژور

مبل ماساژور مدل کاملا پیشرفته ماساژورها است که در ادامه به صوت مفصل درباره آن صحبت خواهد شد. در ادامه به نوع ماساژور بدن دستی می پردازیم و اطلاعات کاملی از آن را به شما ارائه خواهیم داد.

ماساژور بدن دستی خود به دو نوع ماساژور دستی ساده و ماساژور دستی برقی تقسیم می شود. مدل دستی آن دارای سری های متفاوتی است که هر کدام مخصوص ماساژ قسمت مشخصی از بدن می باشد. خود فرد و یا همراهش برای ماساژ باید سری مخصوص را انتخاب کرده و خود میزان شدت آن را با فشار دست تنظیم نماید. در واقع این فرد است که کاملا دستی نوع ماساژ و شدت آن را تعیین می کند.

اما ماساژور دستی برقی کمی پیشرفته تر طراحی شده است. دستگاه بعد از اتصال به برق می تواند به شما ماساژ لرزشی را نیز ارائه بدهد. این نوع ماساژور نیز دارای سری های مختلفی است و خود فرد و یا همراهش می تواند به صورت دستی و یا طبق منوی دستگاه میزان شدت ماساژ را تعیین نماید.

مبل ماساژ یا صندلی ماساژور

مبل ماساژ یکی از بهترین انواع ماساژور بدن است. این مدل با نام ماساژور صندلی نیز معروف است. این مبل را می توانید در محیط کار و یا منزل قرار دهید. با نصب آن به برق می توانید هر 5 نوع ماساژ ذکر شده در بالا را روی تمام اعضای بدن خود مانند سر و گردن، کمر، دست، بازو، پا و کف پا اعمال نمایید. البته این مبل ماساژ برای هر یک از اعضای بدن شما بهترین نوع ماساژ را ارئه می دهد. شما هم می توانید به صورت نشسته از ماساژ خود لذت ببرید و هم می توانید آن را تنظیم نموده  به صورت خوابیده و در حال استراحت از ماساژ خود بهره ببرید. در ضمن میزان شدت ماساژ نیز به کمک کنترل تعبیه شده در دستگاه قابل تنظیم است.

این ماساژور مبلی شکل پای خود را از ماساژ اندام فراتر گذاشته است و برای به آرامش رساندن شما توانایی پخش موسیقی را نیز دارند. تنها کافی است که فلش خود را به دستگاه متصل نمایید و یا به کمک تکنولوژی بلوتوث گوشی تلفن همراه خود را به آنها اتصال دهید و از موسیقی مورد نظر خود لذت ببرید. این مبل ماساژ از بدنه ای بسیار زیبا بهره مند است که ماندگاری بالایی نیز دارد. این دستگاه حتی برای کف پای شما نیز ماساژ بسیار مناسبی تدارک دیده است.

ماساژور روکش صندلی

نشستن طولانی مدت پشت میز و یا در خودرو به مرور به عضلات کمر و ستون فقرات آسیب می رساند. استفاده از ماساژور صندلی این امکان را برای شما فراهم می آورد که حین کار و رانندگی از ماساژ کمر لذت ببرید. روکش صندلی ماساژور انواع بسیار مختلفی دارد. بعضی از انها ساده طراحی شده اند و تنها با ایجاد گرما و گردش غلتک ها کمر را ماساژ می دهند. اما گسترش تکنولوژی روی این دستگاه نیز تاثیر گذاشته است. استفاده از اشعه مادون قرمز، غلتک های مخصوص، استفاده از دستگاه ویبره و ... انجام انواع ماساژ به این مدل ماساژور را اضافه نموده است.

ماساژور پا

پا به عنوان قلب دوم انسان بیشتر از اعضای دیگر نیاز به توجه و رسیدگی دارد. روزانه بیشتر افراد ساعت های زیادی را ایستاده می گذرانند و یا روی صندلی های غیر استاندارد می نشینند. این باعث گردش خون نا مناسب و ایجاد واریس خواهد شد. از این رو ماساژ دادن پاها بعد از یک روز کاری می تواند تاثیر بسزایی در گردش خون بهتر و از بین رفتن خستگی پا داشته باشد. خوشبختانه ماساژورهای پا گستردگی بسیار زیادی دارند. از ماساژورهای ساده کف پا گرفته تا ماساژورهایی که تمام قسمت های پا را پوشش داده و ماساژ می دهد. ماساژورهایی که به کمک آب خستگی را از تن شما در می آورند و ماساژور های پایی که به کمک گرم کردن پا جریان خون را در رگ های پا بهبود می بخشند.

البته به صورت معمول ماساژورهای کف پا به کمک چرخش غلتک ها کف پا را ماساژ می دهند. اما اگر قصد ماساژ ساق پا و یا ران پا را دارید بهترین انتخاب ها می تواند ماساژ شیاتسو، ماساژ با گرما و ماساژ کوبه ای باشد. البته دستگاه های اتوماتیک ماساژ پا برای هر یک از قسمت های پا ماساژ مخصوص را پیشنهاد می دهند.

ماساژور دستی

ماساژورهای دستی تنوع بسیار زیادی دارند. در ماساژور های دستی میزان فشاری که به عضله وارد می شود و در واقع شدت ماساژ به صورت دستی اعمال می شود. ماساژورهای دستی ممکن است غلتک هایی باشند که شما آن را روی پوست خود می کشید و به شکلی به عضلاتتان آرامش می دهید. از معایب ماساژور دستی نیاز به داشتن همراه است.

ماساژور دستی سر و گردن، ماساژور دستی بدن، ماساژور دستی کف پا و ماساژور دستی صورت مهمترین انواع این ماساژورها هستند. این ماساژورها به هیچ عنوان به تکنولوژی برق و یا باتری مجهز نیستند و این تنها فرد و یا همراه است که با فشار دست خود می تواند سری های متنوع ماساژور را روی پوست بکشد. این نوع ماساژ نیاز به فردی دارد که شما را ماساژ دهد. در ضمن همراه شما  یا حتی خودتان باید نسبت به نوع ماساژ و شدت فشار دست کمی دانش داشته باشید. اما با این حال برای از بین بردن خستگی های موقتی و یا به همراه داشتن دستگاه، ماساژورهای دستی کارایی بیشتری دارند.

کلام آخر

امروزه تنوع ماساژورها رو به فزونی است؛ چرا که استفاده از آنها برای بهبود سلامت افراد ثابت شده است. فروشگاه اینترنتی شریفی طب نیز به این موضوع مهم توجه نشان داده است و با فراهم آوردن تعداد مناسبی ماساژور این امکان را به شما داده است که به صورت اینترنتی سفارش خود را ثبت نموده و در محل کالای مورد نظرتان را تحویل بگیرید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()