سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

سرنگ انسولین و سرسوزن قلم

هر آنچه درباره سرنگ انسولین و سرسوزن قلم انسولین باید بدانید

از جمله مهمترین تجهیزاتی که همیشه باید به همراه یک بیمار دیابتی باشد، باید به سرنگ انسولین، دستگاه تشخیص میزان قند خون، نوار مخصوص دستگاه تشخیص میزان قند خون و سر سوزن قلم انسولین اشاره داشت. در بین این تجهیزات قصد داریم انواع سرنگ انسولین و سر سوزن قلم انسولین را به شما معرفی نماییم. فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی شریفی طب شرایطی ایجاد نموده است که شما بتوانید با خیالی آسوده و دانش قبلی تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را خریداری نمایید. از آنجایی که یک فرد دیابتی ناچار است روزانه یک یا چند بار انسولین تزریق نماید و یا میزان قند خون خود را اندازه گیری کند باید از سرنگ و سوزن قلم انسولین مناسب و با کیفیت استفاده نماید. این باعث خواهد شد که درد کمتری تحمل کند. در ادامه تصمیم داریم انواع سرنگ انسولین را به شما معرفی نماییم.

انواع سرنگ انسولین

سرنگ انسولین از نظر مورد استفاده به دو دسته تقسیم می شوند. سرنگ انسولین یک بار مصرف که تنها یک بار مورد استفاده قرار می گیرد و بعد از استفاده باید آنها را دور انداخت. اما سرنگ انسولین چند بار مصرف چندین بار قابل استفاده است. این سرنگ ها به صورت کارتریج مورد استفاده قرار می گیرند به شکلی که بدنه یا قسمت سوپاپ دار ثابت دارند؛ اما سر سرنگ باید در هر بار تزریق تعویض شده و دور انداخته شود. سرنگ تزریق انسولین از لحاظ ظرفیت نیز به سه دسته مختلف تقسیم می شود که بیمار باید با توجه به اینکه در هر بار تزریق چه میزان انسولین باید وارد بدن خود کند باید از یکی از انواع سرنگ انسولین ۱۰۰ واحدی، ۵۰ واحدی و ۳۰ واحدی استفاده نماید.

سرنگ انسولین خودکاری

از نام های بسیار آشنا برای بیماران دیابتی سرنگ انسولین خودکاری است. این مدل با نام سرنگ انسلولین قلمی نیز معروف است. البته به آن سرنگ انسولین سر جدا نیز گفته می شود. این مدل شبیه به خودکار و یا مداد طراحی شده است. ظاهر آن کاملا شبیه به خودکار است. این نوع سرنگ انسولین در دسته سرنگ انسولین چندبار مصرف قرار می گیرد. بدنه خودکاری شکل سرنگ ثابت است و در هر بار تزریق سری سوزن تعویض می شود. برای استفاده از سرنگ انسولین خودکاری باید ابتدا قسمت بدنه قلم را محکم در دست بگیرید. با دست دیگر قسمتی از شکم، ران و بازو را چین دهید. سپس سوزن قلم را به صورت عمودی و در بعضی مدل ها با زاویه ۴۵  درجه وارد بدن نمایید و پوست را رها کنید. برای تخلیه مواد داخل سرنگ دکمه انتهایی قلم را فشار دهید. سوزن را از بدن خارج نمایید. سوزن را از دستگاه جدا کرده و دور بی اندازید و سر سرنگ انسولین قلمی را ببندید.

سرنگ انسولین یکپارچه

در مقابل سرنگ انسولین قلمی سرنگ انسولین یکپارچه قرار دارد. این مدل از انواع سرنگ انسولین یکبار مصرف هستند که بعد از تزریق سوزن آن قابل جدا شدن نیست و باید تمامی آن را دور انداخت. سرنگ انسولین BD از معروفترین سرنگ های موجود در بازار ایران است. این مدل در سایز ۱۰۰ واحدی بیشترین فروش را در بین انواع سرنگ انسولین دارد. استفاده از این مدل به آسانی انجام می شود تنها کافی است میزان مورد نیاز انسولین را داخل سرنگ بکشید و در داخل بازو، ران، شکم خود تزریق نمایید. در انتها کل سرنگ را دور بیاندازید.

سرنگ انسولین بدون درد

اگر تا به حال نام سرنگ انسولین بدون درد را شنیده اید باید بگوییم با توجه به دردی که هنگام تزریق انسولین احساس می شود کارشناسان تصمیم گرفتند سرنگ های انسولین بدون درد تولید نمایند. این سرنگ ها سوزنی با ضخامت کمتر از ۲ میکرون دارد و در هنگام وارد شدن به بدن هیچ دردی احساس نمی شود. این قابلیت برای افرادی که روزانه ۳ تا ۵ بار مصرف انسولین دارن بسیار کاربردی است. سرنگ انسولین بدون درد ایرانی نیز به تازگی در شهر یزد و توسط متخصصان ایرانی تولید شده است. این مدل قیمت پایین تری دارد و همچنین کیفیت آن با مشابه خارجی خود قابل مقایسه می باشد.

نکات کلیدی درباره سر سوزن قلم انسولین

همانطور که قبلا گفته شد برای استفاده از سرنگ انسولین قلمی باید از سر سوزن یک بار مصرف استفاده کنید. این سر سوزن ها نیز به نوبه خود دارای انواع مختلفی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا می کنیم.

نحوه استفاده از سر سوزن انسولین

یک سر سوزن قلم انسولین دارای چند بخش مختلف است که شامل ۱) محافظ بیرونی، ۲) محافظ داخلی و ۳) یک زبانه رنگی می شود. برای اتصال سر سوزن به قلم ابتدا باید پوشش رنگی آن را جدا نمایید. سوزن را مستقیم  به صورت ۹۰ درجه به قلم فشار داده و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به بدنه قلم محکم بچسبد. حال نوبت آن است که محافظ داخلی را بیرون کشیده و قلم را از انسولین پر کنید. بهتر است چند دقیقه قبل از هر تزریق قلم را برای تزریق آماده نمایید. البته بهتر است قبل از کار با قلم به نحوه استفاده از قلم که توسط سازنده آن توصیه شده است دقت نمایید.

استانداردهای حاکم بر ابعاد و ضخامت سر سوزن قلم انسولین

سر سوزن قلم انسولین در چهار سایز مختلف تولید می شود که استفاده از آنها نیز با هم تفاوت دارند.

 

 

  1. سر سوزن قلم انسولین ۴ میلیمتری: این مدل کوچکترین سایز سر سوزن است. در هنگام تزریق آن نیاز نیست پوست خود را جمع کنید. کافی است برای تزریق آن را به صورت ۹۰ درجه در داخل پوست فشار داده و تزریق را انجام دهید. این مدل در هنگام تزریق کمترین درد را دارد.
  2. سر سوزن قلم انسولین ۶ میلیمتری نسبت به دیگر ابعاد کوچکتر است. در هنگام تزریق نیاز به جمع کردن پوست نیست. توصیه می شود در زمان تزریق سوزن را در زاوبه ۴۵ درجه در پوست فرو ببرید.
  3. سر سوزن قلم انسولین ۸ میلیمتری از دیگر انواع سر سوزن است. در زمان تزریق باید پوست را جمع کنید و سوزن را با زاویه ۹۰ درجه در پوست فرو برید.
  4. سر سوزن قلم انسولین ۱۲ میلیمتری بزرگترین سایز سر سوزن است. از این رو در زمان تزریق بهتر است که پوست را جمع نموده و سوزن را با زایه ۴۵ درجه در پوست فرو برید.

ابعاد سر سوزن قلم انسولین با واحد دیگری نیز اندازه گیری می شود. واحد گیج نشان می دهد که ضخامت سر سوزن چه میزان است. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توانید سر سوزن سرنگ ها را با گیج های متنوع خریداری نمایید. اما متداولترین ابعاد آن شامل گیج ۳۳، گیج ۳۲، گیج ۳۱، گیج ۳۰ و گیج ۲۹ می باشد. هرچه عدد گیج بالاتر باشد ضخامت سر سوزن کمتر است. برای مثال سر سوزن سایز ۴ میلیمتر با گیج ۳۳ نازکترین و بهترین نوع سر سوزن قلم انسولین است که تزریق با آن درد بسیار کمی به همراه دارد و این مدل در واقع سرنگ انسولین بدون درد به شمارمی آید. از این رو اگر از جمله افرادی هستید که روزانه چندین بار نیاز به تزریق انسولین دارید این مدل بهترین گزینه برای شما می باشد.

کلام آخر

در فروشگاه اینترنتی شریفی طب تصمیم داریم با فروش انواع مختلف سرنگ تزریق انسولین و همچنین سر سوزن قلم انسولین شرایطی فراهم آوریم که بدون نیاز به خارج شدن از منزل و جستجو به دنبال برند مورد نظرتان خریدی آسان و غیر حضوری انجام دهید. بهترین برندهای سر سرسوزن در ابعاد مهم و کاربردی را در این فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی خواهید یافت. همچنین سرنگ انسولین نیز در لیست اقلام این فروشگاه وجود دارد. خرید اینترنتی انواع قلم انسولین، سرنگ یک بار مصرف انسولین و همچنین سر سوزن را با شریفی طب امتحان نمایید. از دیگر تجهیزاتی که در این فروشگاه اینترنتی برای افراد مبتلا به دیابت فراهم شده است می توان به انواع دستگاه تشخیص قند خون و همچنین نوار مخصوص تشخیص قند خون اشاره داشت. 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()