سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

فشارسنج

فشارسنج از جمله محصولات پزشکی است که برای تشخیص بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. فشارسنج دستگاهی است که برای اندازه گیری فشار خون مورد استفاده قرار می گیرد. فروشگاه شریفی طب تمام محصولات پزشکی از جمله فشار سنج را با کیفیت عالی به فروش می رساند.

انواع فشارسنج

به دلیل اهمیت ویژه ای که دستگاه فشارسنج دارد، با پیشرفت فناوری دستگاه های فشارسنج مدرن تری مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد تا میزان دقت و سرعت تشخیص فشار خون افزایش پیدا کند. دستگاه فشارسنج به سه دستۀ ذیل تقسیم شده است:

فشارسنج جیوه ای

فشارسنج جیوه ای به عنوان استانداردترین دستگاه اندازه گیری فشار خون محسوب می شود. فشارسنج دارای یک ستون جیوه ای است که دو طرف آن اعدادی را نشان می دهد که نمایانگر میزان فشار خون فرد بیمار است. به دلیل سمّی بودن جیوه، استفاده از دستگاه های فشارسنج جیوه ای کاهش پیدا کرده است.

فشار سنج عقربه ای

فشارسنج عقربه ای نوع دیگری از دستگاه های فشارسنج است که با فشار هوا، عقربه های فشارسنج بر روی صفحه مندرج به حرکت می افتد و و هر درجۀ آن نمایانگر یک میلی متر جیوه می باشد. فشارسنج عقربه ای بسیار ارزان است و نسبت به فشارسنج عقربه ای سبک تر می باشد و در اکثر مراکز پزشکی از فشارسنج عقربه ای استفاده می کنند.

فشارسنج دیجیتالی

فشارسنج دیجیتال با مدل های مچی و بازویی طراحی شده اند که فشارسنج دیجیتال بازویی دارای دقت بیشتری است. فشارسنج دیجیتال را معمولاً افرادی انتخاب می کنند که دسترسی به دیگر دستگاه های فشارسنج را نداشته باشند.

در فشارسنج عقربه ای و دیجیتالی  امکان اشتباه وجود دارد به همین خاطر بهتر است تا جایی که ممکن است از دستگاه فشارسنج جیوه ای استفاده شود. دیگر مزایایی که فشارسنج عقربه ای دارد این است که با استفاده از پد بادی فشارسنج می توان از خونریزی سرخرگی ممانعت کرد و محل خونریزی را پانسمان نموده و می توانید بر روی خونریزی کنترل داشته باشید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()