سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

ترازو

ترازو

دانستن وزن بدن و دیگر اجسام از مهمترین نیازهای انسان بوده و هست. امروزه بیشتر تبادلات تجاری با معیار وزن کالا انجام می شود و از این رو بسته به میزان بزرگی اجسام ترازوهای بسیار مختلفی طراحی شده است. تنوع ترازوها به قدری زیاد است که شاید نتوان در این مقاله به همه آنها اشاره نماییم. لازم به ذکر است که فروشگاه شریفی طب اقدام به فروش پرکاربردترین انواع ترازو نموده است. شما در این فروشگاه اینترنتی می توانید انواع ترازوی دیجیتال، ترازوی عقربه ای، ترازوی کودک، ترازوی آشپزخانه و ترازوی تشخیصی را با یکدیگر مقایسه نموده و بهترین را برای خود انتخاب نمایید. تصمیم داریم پرکاربردترین انواع ترازو را به شما معرفی نماییم تا در صورت نیاز به خرید یکی از انواع ترازو اطلاعات دقیقی از آنها داشته باشید.

ترازوهای دیجیتال

با توجه به گسترش علم امروزه ترازوهای دیجیتال بسیار مدرن و کارآمد طراحی می شوند. ساده ترین انواع ترازوی دیجیتال بدون نیاز به عقربه می تواند وزن بدن و انواع کالا را با دقت چند گرم اندازه گیری نماید. ترازو دیجیتال خود تنوع بسیار زیادی دارند، از مهمترین و پرکاربردترین ترازوهای دیجیتال می توان به ترازوی دیجیتال وزن کشی، ترازوی دیجیتال آشپزخانه، ترازوی دیجیتال گرمی برای وزن نمودن طلا و جواهرات و ...، اشاره داشت. اما از آنجایی که فروشگاه شریفی طب در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت می کند تنها به فروش ترازوی دیجیتال وزن کشی و آشپزخانه اقدام نموده است. در گذشته نه چندان دور ترازوی دیجیتال وزن کشی تنها قادر بود با خطای بسیار کمی وزن افراد را اندازه گیری نماید؛ اما امروزه ترازوهای دیجیتال پای خود را فراتر نهاده اند و به کالایی کاملا هوشمند تبدیل شده اند. از مهمترین قابلیت های ترازوی دیجیتال وزن کشی می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • ·       قابلیت اتصال به گوشی تلفن همراه هوشمند

 امروزه ترازوهای دیجیتال وزن کشی به راحتی به کمک تکنولوژی بلوتوث به تلفن همراه متصل می شوند. این ترازوها دارای نرم افزارهایی هستند که با وارد شدن اطلاعات فرد، می توانند روند اضافه و یا کاهش وزن شخص را بررسی نموده و به او گزارش دهد. این نوع ترازوی دیجیتال را با نام ترازو اندرویدی نیز می شناسیم. این ترازوها برای کنترل وزن به شخص کمک زیادی می کنند چرا که به صورت کاملا علمی به فرد کمک می کنند وزن خود را افزایش داده و یا کاهش دهد.

 • ·       قابلیت ذخیره اطلاعات

ترازوی دیجیتال امروزه به واسطه تراشه حافظه ای که در داخل آنها تعبیه شده است به شما این امکان را می دهند که اطلاعات قبلی خود را با هم مقایسه نمایید. این مزیت به شما این امکان را می دهد که بر روند کاهش و یا افزایش وزن خود نظارت داشته باشید. بسته به میزان ظرفیت حافظه داخلی ترازو تعداد اطلاعات مختلفی در این ترازو ها ذخیره می شود.

 • ·       چند کاربره بودن ترازو

این نوع ترازوهای هوشمند این قابلیت را به شما می دهد که به صورت چند نفره از دستگاه استفاده نمایید. این قابلیت به هر فرد اجازه می دهد اطلاعات خود را به صورت جداگانه پالایش نماید و بر روند چاق و لاغر شدن خود نظارت داشته باشد.

 • ·       قابلیت محاسبات کاربردی

ترازوهای دیجیتال وزن کشی این امکان را به شما می دهند که علاوه بر وزن دیگر اطلاعات خود را نیز مورد بررسی قرار دهید. برای مثال می توانید درصد حجم ماهیچه، چربی، توده استخوان و آب بدن را با دقت  بسیار بالایی واکاوی نموده و به سلامت خود نظارت داشته باشید.

 • ·       مصرف بهینه انرژی

همانطور که می دانید منبع تغذیه ترازوهای دیجیتال باتری می باشد. اما امروزه طراحان با قرار دادن چند ویژگی، توانسته اند در مصرف باتری صرفه جویی نمایند. برای مثال قابلیت روشن شدن ضربه ای و قابلیت خاموش شدن خودکار از مصرف بیهوده انرژی جلوگیری می نمایند.

 • ·       طراحی بسیار زیبا

این ترازوها علاوه بر کارایی بسیار بالا، بسیار زیبا نیز طراحی می شود. توجه به استفاده از مواد اولیه کاربردی در ساخت آنها، بالا بردن عمر مفید دستگاه و همچنین زیبا بودن ظاهر دستگاه از دیگر ویژگی های ترازوی دیجیتالی است. این در حالی است که ترازوی عقربه ای بیشتر از پلاستیک ساخته می شوند.

قیمت ترازو دیجیتال بسته به میزان قابلیت هایی که در آن تعبیه شده است با هم متفاوت است. در فروشگاه شریفی طب می توانید با مقایسه قیمت ترازوی دیجیتال با یکدیگر و بررسی نیازهای خود بهترین انتخاب را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

ترازوی عقربه ای

ترازوهای عقربه ای نیز کاربرد زیادی در کسب و کارها دارند. تقریبا هرجا که استفاده از ترازوهای دیجیتال کارآمدی چندانی نداشته باشد، همچنان ترازوهای عقربه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اما در مورد وزن کشی استفاده از ترازوهای عقربه ای کمتر شده است. اما این مدل ترازو نیز قابلیت هایی دارد که استفاده از آن را برای بسیاری از افراد توجیه می نماید.

 • ·       کاربری ساده

تراوز عقربه ای پیچیدگی های ترازوی دیجیتال را ندارد. تنها کافی است که روی آن بایستید تا وزن شما را نشان دهد. برای افرادی که نحوه کار با لوازم دیجیتال را نمی دانند و یا علاقه ای به کار کردن با آنها ندارند ساده بودن کاربری شرط بسیار مهم است.

 • ·       عدم نیاز به منبع تغذیه

از آنجایی که ترازوی دیجیتالی اکثرا با باتری کار می کنند، در صورت کم شدن میزان انرژی باتری، ممکن است دچار خطا در اندازه گیری شوند، این در حالی است که ترازوی عقربه ای وزن کشی نیاز به هیچ نوع منبع تغذیه ای ندارند.

 • ·       قیمت مناسب

ترازوهای دیجیتال به واسطه ویژگی هایی که در آنها تعبیه شده است قیمت بالایی دارند. اما قیمت ترازوی عقربه ای وزن کشی نسبتا مناسب است. برای فردی که تنها نیاز دارد هر از چند گاهی وزن خود را بداند داشتن ویژگی های فوق العاده نمی تواند کارایی داشته باشد. از این رو پرداخت هزینه بالا برای ترازو مقرون به صرفه نمی باشد.

بهتر است قبل از خرید ترازوی وزن کشی ابتدا نیازهای خود را بررسی نمایید. این نیاز سنجی به شما کمک می کند برای آنچه به آن نیاز ندارید هزینه پرداخت نکنید. قیمت ترازوی وزن کشی عقربه ای نسبت به دیگر انواع ترازو مناسبتر است و با توجه به تنوع کالای فروشگاه اینترنتی شریفی طب به راحتی می توانید بهترین ترازوی عقربه ای را برای خود انتخاب نمایید.

ترازوی تشخیصی

به تازگی نام ترازوی تشخیصی را بیشتر از قبل می شنویم. در گذشته نه چندان دور از این نوع ترازو فقط در کلینیک های رژیم درمانی می توانستید استفاده نمایید. اما امروز استفاده از آنها رواج بیشتری یافته است. دلیل این استقبال این است که این ترازوها در واقع قادر هستند علاوه بر سنجس وزن بدن، فاکتورهای دیگری را نیز اندازه گیری نمایند. فاکتورهایی مانند میزان آب بدن، حجم چربی بدن، توده استخوان، حجم عضلات و ... را می توانید به کمک ترازوهایی تشخیصی اندازه گیری نمایید. ترازوهای تشخیصی در زمره ترازوهای دیجیتال قرار می گیرد و پارامترهای یک ترازوی دیجیتال پیشرفته را در خود دارند. مانند اتصال به گوشی هوشمند، قابلیت ارتباط با نرم افزارهای کاربردی سلامت محور و ... همگی از خصوصیات ترازوهای تشخیصی می باشد.

 

 

ترازوی کودک

ترازوی اندازه گیری وزن نوزاد که با نام ترازوی کودک می شناسیم، نیز تنوع بسیار زیادی دارد. این ترازو ظاهری گهواره ای شکل دارد تا مادر بتواند کودک خود را در آن بخواباند. اصولا نوزادان بعد از دو ماهگی حرکت بیشتری دارند و از این رو باید ترازو کودک دقت اندازه گیری بالایی داشته باشد. ترازوی کودک در سه مدل مختلف در بازار یافت می شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • ·       ترازوی قپانی کودک

این مدل ترازو به صورت دستی عمل می کند. کودک روی ترازو خوابانده می شود و پرستار یا مادر با تکان دادن قپان طراحی شده وزن کودک را اندازه می گیرد. این مدل ترازوی کودک نیاز به منبع تغذیه ندارد. کار با آن کمی سخت است مخصوصا اگر نوزاد شما کمی شیطنت داشته باشد. دقت اندازه گیری آن پایین است و زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه در این مدل کمی بیشتر از انواع دیجیتال ترازوی کودک می باشد. از این رو اگر کودک شما کمی بیتابی داشته باشد کار برای شما  پرستار سخت خواهد شد.

 • ·       ترازوی دیجیتال کودک

این مدل ترازو اما بسیار پیشرفته است و با کمترین میزان خطا و در کمترین زمان ممکن وزن نوزاد را اعلام می کند. این نوع ترازو نیز به شکل گهواره ای طراحی شده است. منبع تغذیه این ترازو باتری و برق است. اصولا از ترازوی کودک در مراکز بهداشتی و بیمارستان ها استفاده می شود؛ از این رو استفاده از برق بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. دقت اندازه گیری بالا و کارکرد آسان خرید ترازوی دیجیتال کودک را مقرون به صرفه می نماید. با اینکه قیمت ترازوی دیجیتال کودک نسبت به قیمت ترازوی قپانی بیشتر است.

 • ·       ترازوی دیجیتال به همراه محور قد سنج

همانطور که می دانید در زمان اندازه گیری میزان رشد نوزاد، قد و وزن نوزاد و کودک اندازه گیری می شود. محور قد سنج طراحی شده ی این ترازوها این امکان را به پرستار می دهد که بدون نیاز به متر و به راحتی قد نوزاد را نیز اندازه بگیرد.

ترازو آشپزخانه

در گذشته ترازوهای آشپزخانه همگی از انواع ترازوی عقربه ای بودند که حداکثر تا ۵ کیلوگرم وزن را می توانستند اندازه گیری نمایند. اما امروزه ترازوهای آشپزخانه نیز دچار تحول شده و اکثرا به صورت دیجیتالی کار می کنند. ترازوهای کمری آشپزخانه به صورت دیجیتال و با دقت اندازه گیری بسیار بالا می توانند وزن مواد غذایی را اندازه گیری نمایند. این مدل ترازوی آشپزخانه قادر است حتی بدون نیاز به کاسه نیز وزن شی مورد نظر شما را اندازه گیری نمایند. امروزه استفاده از ترازوی آشپزخانه کمری بسیار رواج دارد و شرکت های تولید کننده این مدل را به صورت ترازوی کمری بدون علمک و علمک دار تولید می نمایند.

امروزه ظاهر ترازوهای دیجیتال نیز دستخوش تغییر بسیار زیادی شده است. ظاهر مدرن آنها به واسطه استفاده از استیل در ساخت آنها زیبایی بخش آشپزخانه ها شده است. استیل یکی از بهترین فلزات در ساخت ترازوی آشپزخانه است؛ چرا که در صورت نیاز قابل شستشو بوده و در مجاورت با رطوبت آسیب نخواه دید. اگر به دنبال یک ترازوی آشپزخانه ارزان هستید، به شما ترازوی آشپزخانه عقربه ای یا همان ترازوی آشپزخانه معمولی را پیشنهاد می دهیم. به واقع قیمت ترازوی آشپزخانه عقربه ای نسبت به دیگر انواع آن کمتر خواهد بود. اما دقت اندازه گیری و کاربری آسان ترازوی آشپزخانه کمری خرید آن را توجیح می نماید.

کلام آخر

در صورت نیاز به یکی از انواع ترازوهای آشپزخانه، ترازوی کودک، ترازوی عقربه ای، ترازوی دیجیتال و ترازوی تشخیصی می توانید آنها را از فروشگاه اینترنتی شریفی طب تهیه نمایید. قیمت مناسب محصولات، تنوع بالای انواع ترازو، سفارش اینترنتی و تحویل در محل خدماتی است که این فروشگاه در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. لازم به ذکر است که تمامی محصولات این فروشگاه اصل بوده و با گارانتی تقدیم مشتری می شوند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()