سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

جوراب های دیابتی

جوراب های دیابتی

شیوع گسترده بیماری دیابت منجر شده تا امروزه نام این بیماری برای عموم مردم آشنا باشد. متاسفانه دیابت از جمله بیماری های مزمن و ماندگار است که در صورت عدم درمان و کنترل پیوسته، اثرات جبران ناپذیری به جای می گذارد.

بیماری دیابت که با عناوینی همچون مرض قند و بیماری قند خون نیز شناخته می شود، منجر به اختلال در سوخت و ساز بدن شده و سطح متعادل انسولین را به هم می زند. عدم توانایی بدن در تولید انسولین منجر به مقاومت بدن در برابر انسولین می شود.

در این حالت سطح قند خون از حد نرمال فراتر می رود و فرد دائماً در معرض آسیب های ناشی از نوسان قند خون قرار می گیرد. پیداست که این اختلال منجر به بروز برخی عوارض جدی در بدن می شود و عملکرد طبیعی بدن را به مخاطره می اندازد. علاوه بر چشم، اعصاب و قلب، پاها نیز در معرض آسیب ناشی از دیابت قرار دارند.

فواید استفاده از جوراب های دیابتی

مراقبت ویژه از پاها در زمان ابتلا به بیماری دیابت، اهمیت زیادی دارد. به منظور پیشگیری از عفونی شدن پاها در هنگام ابتلا به دیابت، لازم است از انواع جوراب های دیابتی استفاده کنید. استفاده از این محصولات حفاظتی از بی حسی، سوزن سوزن شدن، دردهای شدید در ناحیه پا و همچنین ضعف عضلات پا جلوگیری می کند.

استفاده از انواع جوراب های دیابتی در بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی ضروری قلمداد می شود. چرا که در این بیماران اعصاب پا دچار ضعف شده و در ادامه از کار می افتد. از این رو ممکن است بدون اینکه بیمار متوجه شود، پا در اثر اصابت ضربه زخم شود. به مرور این زخم ها و آسیب ها وخیم تر شده و دچار عفونت می شوند. در اینگونه افراد استفاده از جوراب باعث حفاظت بیشتر از پا شده و مانع ایجاد زخم و تاول می شود.

از دیگر فواید استفاده از جوراب های دیابتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. موجب بهبود گردش خون در پا می شوند.
 2. فشار ناشی از راه رفتن و فعالیت های سنگین بر روی پا و ساق پا را کاهش می دهند.
 3. با بهره مندی از پد های اضافی مانع ایجاد فشار در ساق و یا غوزک پا می شوند.
 4. انعطاف پذیر هستند اما در عین حال چروک نشده و باعث آزار بیمار نمی شوند.
 5. با جذب رطوبت مانع تعریق بیش از حد پا می شوند.
 6. دارای الیاف ضد میکروبی هستند و از تشکیل عفونت های باکتریایی و بوی بد جلوگیری می کنند.

مناسب ترین جوراب های دیابتی

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین جوراب های دیابتی، لازم است محصول منتخب را از چند فیلتر مهم و اساسی عبور دهید. اساساً یک جوراب دیابتی با کیفیت دارای مشخصاتی همچون موارد زیر است:

 1. جاذب رطوبت است و با تبخیر عرق، از خیس ماندن محیط پا جلوگیری می کند. بر همین اساس می توان امیدوار بود احتمال رشد عفونت های قارچی و ایجاد بوی بد به مراتب کاهش یابد.
 2. فاقد درز هستند تا خطر ساییدگی و تاول را که در نهایت منجر به ایجاد زخم می شود، کاهش دهند. این نوع جوراب ها به کمک تکنولوژی های روز دنیا ساخته می شوند تا قسمت پنجه آن صاف، بدون دوخت و فاقد برجستگی باشد.
 3. مطابق با ارگونومی پا ساخته می شوند. از این رو نه به شکل محکم و سفت به پنجه پا می چسبند و نه به حالت شل و افتاده آن را پوشش می دهند. خاصیت ارگونومیک کمک کرده تا جوراب های دیابتی در حین استفاده شکل پا را به خود گرفته و دقیقاً اندازه آن باشند.
 4. دارای کفپوش سفید هستند تا در بیماران نوروپاتی و یا هایپرگلاسمی مزمن، ترشحات و یا خون ناشی از زخم تشکیل شده به سرعت نمایان شود.
 5. از الیاف طبیعی پنبه، بامبو، پشم و یا مواد نانو ساخته می شوند تا از رشد میکروب ها جلوگیری کنند. این الیاف نرم و سبک مانع ساییدگی پا و تشکیل تاول می شوند.
 6. دارای پد های حفاظتی هستند تا عملکرد حفاظت گونه خود را تقویت کنند. برخی از جوراب های دیابتی دارای پدهای ژله ای و سیلیکونی هستند تا به شکل جدی تری اثرات ناشی از ضربه به پا را کاهش دهند.

انواع جوراب های دیابتی

تنوع گسترده جوراب های دیابتی دست کاربران را برای انتخاب و خرید باز گذاشته است. در میان انواع مختلف جوراب های دیابتی، بهترین و مناسب ترین آن ها از تکنولوژی های هوشمند بهره برده اند تا به شکل دقیق دمای پا را ارزیابی کرده و هرگونه آسیب های وارد شده بر پا را از طریق اپلیکیشن های مخصوص به اطلاع کاربران برسانند.

سایر جوراب ها را می توان در موراد زیر دسته بندی نمود.

 1. جوراب های دیابتی مسی

این دسته از جوراب ها در الیاف و بدنه خود از مس بهره برده اند. از این رو دارای خاصیت ضد قارچی هستند. به عموم بیمارانی که در ناحیه پا دچار عفونت های قارچی شده اند و یا از بوی بد پا رنج می برند، استفاده از جوراب های دیابتی آغشته به مس توصیه می شود.

 1. جوراب آغشته شده به نقره

دسته دیگر به نقره آغشته شده اند تا بتوانند خواص ضد میکروبی خود را تقویت کنند. این دسته از جوراب های دیابتی از پا در برابر عفونت محافظت بیشتری به عمل می آورند.

 1. جوراب مجهز به پد اکریلیک

به ورزشکارانی که مبتلا به دیابت هستند، به جهت فعالیت بالای بدنی، استفاده از جوراب های دیابتی مجهز به پد اکریلیک توصیه می شود. این دسته از جوراب ها علاوه بر خاصیت جاذب رطوبت، دارای پد های اضافی و الیاف کتان طبیعی هستند. از این رو احتمال بروز زخم در طول ورزش و فعالیت را کاهش می دهند.

 1. جوراب های دیابتی پد دار

دسته دیگر دارای پد های ژلی و لایه های ضخیم هستند تا علاوه بر کاهش حساسیت، موجب ایجاد حس راحتی در بیمار شوند. این دسته از جوراب ها نیز به شدت از بروز آسیب به پا جلوگیری می کنند.

 1. جوراب های دیابتی نخی

این دسته از جوراب ها در بافت خود از رشته های بامبو و پشم بهره برده اند و بسیار نرم و لطیف هستند. از این رو مانع ایجاد ساییدگی و فشار در پا شده و با بهره مندی از خواص ضد میکروبی طبیعی، مانع عفونی شدن ناحیه پا می شوند.

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()