سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

لوازم مصرفی پزشکی

لوازم مصرفی پزشکی از جمله تجهیزاتی است که کیفیت در آنها بسیار اهمیت دارد و برخی از لوازم مصرفی پزشکی به صورت مشترک در تمام رشته های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و برخی  از لوازم مصرفی پزشکی تنها در برخی از رشته های پزشکی به کار می رود. فروشگاه شریفی طب دارای انواع لوازم مصرفی پزشکی است که با کیفیت اصل در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.

انواع لوازم مصرفی پزشکی

لوازم مصرفی پزشکی به دو دستۀ یکبار مصرف و چند بار مصرف دسته بندی می شود. لوازم مصرفی پزشکی یکبار مصرف را عموماً در جهت دارو رسانی به بیمار، تشخیص و درمان بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال می توان به دستکش، بانداژ، گاز، برخی از یونیت های درمانی در مطب های دندان پزشکی یکبار مصرف هستند. لوازم مصرفی پزشکی یکبار مصرف معمولاً به صورت پک می باشد و بعد از استفاده منحدم می گردد.

لوازم بیمار

لوازم بیمار به وسایل و تجهیزات مختلفی گفته می شود که در درمان فرد بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. فروشگاه شریفی طب  تمام لوازم بیمار را مطابق با استانداردهای بین المللی وارد می کند و به دست مصرف کنندگان می رساند. لوازم بیمار عبارتند از ویلچر، فشارسنج، تخت بیمار، محصولات دیابتی، دستگاه فشار خون، قند خون، گوشی پزشک، تشک، لوازم یکبار مصرف درمانی و ... تنها بخشی از لوازم بیمار است که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

اهمیت استفاده از لوازم بیمار با کیفیت

در دنیای امروز سلامت بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در همین راستا از فناوری های بروز در ساخت لوازم بیمار استفاده می شود که در برخی از موارد کارایی لوازم بیمار را بهبود بخشیده است. به کار گیری متریال با کیفیت موجب می شود دوام و ماندگاری لوازم بیمار افزایش پیدا کند و یا در برخی از موارد باعث ارتقاء کیفی لوازم بیمار می شود تا بیماران به سهولت بتوانند از لوازم بیمار بهره مند گردند.

لوازم بیمار از مهم ترین تجهیزات درمانی است که در تأمین آسایش و راحتی بیماران مؤثر است و بر روی عملکرد پزکشان تأثیر می گذارد. لوازم بیمار محدودیتی در نوع رشته پزشکی ندارد و در تمام رشته های پزشکی با کاربری های متفاوت از لوازم بیمار استفاده می شود. به عنوان مثال درمراکز درمانی فیزیوتراپی: ویلچر، عصا، واکر، پلکان بالابر و غیره از لوازم بیمار به حساب می آید و بیماران بتوانند حرکت های خود را با توان و قدرت بیشتری انجام دهند و باعث شود به اعضای آسیب دیده، فشار زیادی وارد نشود.

با استفاده به موقع و به جا از لوازم بیمار می توان از برخی بیماری ها پیشگیری نمود و کنترل بیشتری بر درمان بیماران داشت. لوازم بیمار باید همواره استریل شده و مطابق با ضوابط بهداشتی نگهداری شوند تا لوازم بیمار دچار آلودگی نشوند. 

 

آبسلانگ، سرنگ، سر سوزن، آنژیوکت، اسکالت وین، سوند، دماسنج، دیتا لاگر، دستکش، گاز طبی، گاز باند شکل پذیر، باند پانسمان و ... از جمله لوازم مصرفی پزشکی است که به صورت یکبار مصرف استفاده می شود و بعد از استفاده، دیگر به کار برده نمی شوند.

لوازم مصرفی پزشکی چند بار مصرف را می توان به وسیله دستگاه های استریل زاسیون ، استریل نمود و مجدداً از آنها برای تشخیص و درمان بیماران به کار برد. لوازم مصرفی پزشکی نیز همانند محصولات پزشکی بر اساس ضوابط و آیین نامه تجهیزات پزشکی تولید می شوند و شیوه استفاده و مدت زمان به کار گیری از لوازم مصرفی پزشکی مشخص می باشد و تمام پزشکان موظف هستند که به درستی و به موقع از لوازم مصرفی پزشکی استفاده کنند.

لوازم مصرفی پزشکی همانند محصولات پزشکی و لوازم بیماران با هدف های تشخیص، پیشگیری، درمان، جایگزینی، به تأخیر انداختن صدمات جدی، کاهش بیماری، پایش و غیره به کار می رود تا دوره درمان بیماران کاهش پیدا کند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()